Skip

Certified Comprehensive Nutrient Management (CNMP) Planners

 

Last Name First Name Area Affiliation City County Certification Type Certification Date
Bald Gary SW NRCS Darlington Lafayette Engineering 12/27/2012
Barrick Jason NW NRCS Whitehall Trempealeau Agronomic 7/30/2012
Bartz Melissa SW NRCS Darlington Lafayette Agronomic 1/8/2009
Biebl Russell NE NRCS Wausau Marathon Engineering 3/18/2009
Blohowiak Matt NW NRCS Altoona Eau Claire Engineering 10/3/2005
Bogucki Brian NE NRCS Appleton Outagamie Engineering 11/14/2011
Bonness Davina NE County Kewaunee Kewaunee Agronomic 4/18/2009
Bouzek Christine NW NRCS Altoona Eau Claire Agronomic 10/3/2005
Briski Brian SE NRCS Juneau Dodge Agronomic 12/27/2012
Bubolz Barry NE NRCS Shawano Shawano Agronomic 12/27/2012
Crowe Amanda SW NRCS Sparta Monroe Engineering 12/27/2012
Davies Tom NE County Oshkosh Winnebago Agronomic 4/24/2003
Denk Doug NE NRCS Wausau Marathon Engineering 12/27/2012
Diver Roy NE NRCS Wisconsin Rapids Wood Agronomic 12/27/2012
Doolittle Betsy NE NRCS Appleton Outagamie Agronomic 11/14/2011
Dreischmeier Mike SW NRCS Richland Center Richland Engineering 12/27/2012
Feck Tom SE NRCS Juneau Dodge Engineering 1/8/2008
Fikkert Nathan SE NRCS Juneau Dodge Agronomic 12/27/2012
Field Jon SW NRCS Mauston Juneau Agronomic 12/27/2012
Grabarczyk Mark NW NRCS Chippewa Falls Chippewa Engineering 12/27/2012
Gunderson Paul  SE DLC Green Lake Green Lake Engineering 2/9/2011
Halvorson Kevin NE NRCS Stevens Point Portage Engineering 3/19/2009
Hanewall Matt SW County La Crosse La Crosse Agronomic 4/24/2003
Hanna Andre NE NRCS Appleton Outagamie Engineering 11/14/2011
Hanson Amanda NW County Menomonie Dunn Agronomic 10/3/2005
Hillers Brian SW NRCS Richland Center Richland Agronomic 12/27/2012
Holtz Brad NE County Green Bay Brown Agronomic 7/31/2003
Johnson Paul  NW NRCS Ashland Ashland Engineering 11/15/2005
Jorganson David NW NRCS Barron Barron Engineering 1/8/2009
Kelley Janice SE NRCS Portage Columbia Agronomic 7/30/2012
King Mary NW NRCS Altoona Eau Claire Engineering 4/30/2006
Kite Twyla SE NRCS Portage Columbia Agronomic 12/27/2012
Lane Peggy NE NRCS Merrill Lincoln Agronomic 3/18/2009
Langfoss Kirk NE County Wausau Marathon Agronomic 4/24/2003
Lindsay Tammy NW NRCS Chippewa Falls Chippewa Agronomic 7/30/2012
Maass Tyler SE NRCS Portage Columbia Engineering 9/18/2009
Malvitz John NE NRCS Green Bay Brown Agronomic 12/27/2012
Maroszek Jeff NE NRCS Oconto Oconto Agronomic 4/29/2010
McCallum Craig SE County Madison Dane Engineering 3/20/2006
Miller Christopher SW NRCS Baraboo Sauk Agronomic 2/9/2011
Morris Todd SE LCD Green Lake Green Lake Agronomic 4/29/2010
Mueller Scott SE NRCS Madison Dane Engineering 3/18/2009
Murphy Patrick SE NRCS Madison Dane Agronomic 12/27/2012
Neuenfeldt Lisa NE NRCS Waupaca Waupaca Agronomic 12/27/2012
O'Shea Mike NW NRCS Spooner Washburn Engineering 1/8/2008
Olson Chris NW NRCS Balsam Lake Polk Agronomic 7/30/2012
Ottelien Steve SE County Madison Dane Agronomic 12/27/2012
Patin Mike SE NRCS Sheboygan Falls Sheboygan Agronomic 7/30/2012
Pernsteiner Steve NW NRCS Baldwin St. Croix Agronomic 10/3/2005
Petersen Brent NE County Green Bay Brown Agronomic 4/24/2003
Peterson Beth SE NRCS Juneau Dodge Engineering 4/7/2006
Peterson Carlton SW NRCS Richland Center Richland Agronomic 12/27/2012
Porter Sue SE DATCP Madison Dane Agronomic 4/24/2003
Prestebak Dan NW County Menomonie Dunn Agronomic 10/3/2005
Qualley Laurel NW NRCS Altoona Eau Claire Engineering 9/26/2006
Ramsden John SE NRCS Madison Dane Engineering 12/27/2012
Rataczak Matt NE NRCS Manitowoc Manitowoc Agronomic 12/27/2012
Reigel Jane NW NRCS Neillsville Clark Agronomic 6/24/2008
Richter Brandi SE NRCS Union Grove Racine Agronomic 2/9/2011
Richter Pat NW NRCS Barron Barron Agronomic 7/30/2012
Roetter Jennifer NW NRCS Altoona Eau Claire Agronomic 6/8/2007
Schmelz Joe SW NRCS Dodgeville Iowa Engineering 12/27/2012
Schuh Brian NE NRCS Chilton Calumet Engineering 12/27/2012
Sippl Doug NW NRCS Chippewa Falls Chippewa Agronomic 7/30/2012
Steinfest Mark SE NRCS Juneau Dodge Engineering 1/8/2008
Straka Alexis SW NRCS Dodgeville Iowa Engineering 12/27/2012
Swatek Ryan NW NRCS Black River Falls Jackson Agronomic 3/18/2009
Sylla Dean  NE NRCS Appleton Outagamie Engineering 12/27/2012
Teller Luther SW NRCS Richland Center Richland Engineering 12/27/2012
Thomas Jason SW NRCS Monroe Green Agronomic 12/27/2012
Vosberg Janet SW NRCS Dodgeville Iowa Engineering 12/27/2012
Vosberg John SE NRCS Portage Columbia Engineering 12/27/2012
Wagner Rebecca SE County Fond du Lac Fond du Lac Agronomic 12/27/2012
Walsh Andy SW NRCS Dodgeville Iowa Agronomic 12/27/2012
Wheeler Greg SW NRCS Sparta Monroe Agronomic 12/27/2012
Wojahn Benjamin SW LWCD Viroqua Vernon Agronomic 2/9/2011
Wurzer Pete NW DATCP Altoona Eau Claire Engineering 1/8/2008
Yakle Greg SW NRCS La Crosse La Crosse Agronomic 1/8/2009
Zahn Caleb SW NRCS Green Lake Green Agronomic 7/30/2012
Zoschke Matt NW County Medford Taylor Agronomic 3/27/2007

 

Employee Contact Information.

Office Contact Information.